Produkty z linii Textile Master® zostały opracowane przez Ośrodek Badawczy Firmy Uniters specjalnie do czyszczenia i konserwacji większości tkanin i mikrofazy. Linia obejmuje pojedyncze produkty oraz zestawy do czyszczenia, odplamiania i ochrony przed różnymi rodzajami plam i zabrudzeń. Produkty z linii Textille Master® można stosować do foteli, sof z obiciem tkaninowym, do tapicerki, materaców, dywanów, ubrań. Koncepcja „Easy Cleaning” umożliwia łatwe czyszczenie tkanin w kilka minut bez konieczności zdejmowania obicia, a tym samym bez pozostawiania śladów czy też odbarwień materiału. Ponadto, produkt wysycha w ciągu jednej godziny pozwalając na szybkie ponowne jego użycie. Bez względu na skład tkaniny (włókna naturalne, sztuczne, syntetyczne, mikrofaza), pewne proste zasady umożliwiają zachowanie ich właściwości bez jakichkolwiek zmian oraz zapobieganie nieodwracalnym uszkodzeniom.

Usuwanie kurzu – wszystkie tkaniny poddane tarciu (siedziska), wymagają wykonania raz w tygodniu zabiegu usuwania kurzu. Czynność ta zapobiega przenikaniu mikrocząsteczek do wnętrza tkanin i w konsekwencji, zerwaniu włókien na skutek mechanicznego działania związanego z normalnym zużyciem. Jeżeli kurz nie jest regularnie usuwany, tkaniny ulegają szybszemu zużyciu. Do usuwania kurzu z elementów wyposażenia z tkaninowym obiciem należy stosować odkurzacz posiadający miękką szczotkę.

Czyszczenie – wszystkie wyroby tkaninowe podlegające normalnemu zużyciu należy regularnie czyścić, aby brud nie uszkodził ich wyglądu zewnętrznego. W przeciwnym wypadku, brud i pot przenikają do wnętrza włókien powodując płowienie i osłabienie materiału. Co najmniej raz na pół roku należy dokładnie czyścić wszystkie części materiału, które wchodzą w kontakt z ludzkim ciałem, aby włókna nie zostały zaatakowane przez kwasy tłuszczowe znajdujące się w pocie. Brak plam na tkaninach nie oznacza, że pot nie przeniknął do wnętrza włókien.

W naszym Sklepie On-line znajdą Państwo preparaty do czyszczenia tkanin wraz z ich szczegółowym opisem. Służymy również radą w zakresie czyszczenia i konserwacji tkanin pod numerem telefonu 509043936

Wszystkie produkty Textile Master® produkowane są pod nadzorem systemu ISO9001.